Skip to main content
Weather Data Source: Wettervorhersage Agadir 30 tage

Gepubliceerd: 17 januari 2026

Trainer Regragui: “51% kans om Afrika Cup te winnen”

Op zondag 18 januari neemt het voetvalteam van Walid Regragui het in Rabat op tegen het Senegal van trainer Pape Thiaw in de finale van de Afrika Cup 2025. Een langverwachte finale van twee opkomende voetballanden van het Afrikaanse continent. Twee teams die elk een titel op hun naam hebben staan. Gastland Marokko staat onder druk om de tweede titel te pakken.

In totaal hebben de twee landen 31 keer tegen elkaar gespeeld. Marokko is in het voordeel met 18 overwinningen tegenover 6 voor Senegal. Maar de context van de finale van zondag is heel anders. Senegal, winnaar van de Afrika Cup 2021 in Kameroen, komt naar Marokko met een team dat zowel jong als ervaren is onder leiding van Sadio Mané. Hij heeft zijn land met een doelpunt tegen Egypte naar de finale geholpen. Mané is tweevoudig Afrikaans voetballer van het jaar in 2019 en 2022. Hij speelt zijn laatste Afrika Cup, zei hij op de persconferentie.

Aan de andere kant staat Achraf Hakimi, de huidige Afrikaanse voetballer van het jaar en verdediger van PSG, en met hem het hele land, onder enorme druk. Het nationale elftal heeft voor de laatste keer de Afrika Cup in 1976 gewonnen. Ahmad Fara (1946-2025), sterspeler en winnaar van de Gouden bal van dat jaar is net overleden. Het nationale elftal wist na hem pas in 2004 een tweede finale in Tunesië te bereiken. De druk is daarom groot om morgen 22 jaar later weer in een finale voor de Cup te staan.  

Trainer Walid Regragui stond in de verloren finale van 2004 als verdediger op het veld. Hij krijgt zondag 18 januari de kans om als trainer gesteund door een vol stadion van 65.000 supporters de cup in zijn land te winnen. In een interview vandaag zei hij dat de wedstrijd in evenwicht zal zijn. Maar dankzij het thuispubliek is de kans 51% om te winnen.

Meer lezen over hetzelfde onderwerp: 

Een geschiedenis van voetbal in Marokko
Update: 23 oktober 2025. Voetbal beleeft de laatste jaren ongekende successen in Marokko. Het nationale elftal voor mannen heeft de halve finale van het WK 2022 bereikt. Het nationale elftal voor vrouwen deed voor het eerst mee aan het WK 2023 in Australië en Nieuw Zeeland. Het nationale elftal voor vrouwen U17 kwalificeerde zich voor het eerst voor het WK 2022 in Indië. Het nationale elftal mannen zaalvoetbal is drie keer achter elkaar kampioen van Afrika. Het elftal staat achtste op de FIFA ranglijst en strijdt in september 2024 voor de wereldbeker in Oezbekistan. En het nationale elftal U20 mannen is wereldkampioen geworden op het WK 2025 in Chili. Hoe is voetbal in Marokko begonnen? Tijdschrift Zamane gespecialiseerd in geschiedenis publiceerde in juli 2024 een lang artikel over de beginjaren van voetbal in Marokko.