Taskforce voor WK 2026, politie uit Marokko aanwezig
Het Witte Huis heeft een internationaal taskforce opgericht om de beveiliging van het WK 2026 in Amerika, Canada en Mexico te versterken. Verschillende landen zijn gekozen om mee te helpen. Politie-eenheden uit Marokko zijn uitgenodigd.
Leden van de FBI hebben eerder dit jaar in Marokko tijdens de Afrika Cup bezocht. Ze waren kennelijk onder de indruk van de organisatie en de beveiliging. De VS diplomatieke dienst in Rabat verheugt zich op de samenwerking te meer omdat dit jaar 250 jaar geleden was dat de betrekkingen tussen beide landen zijn beginnen: “We kijken uit naar de viering van 250 jaar vriendschap met Marokko, biedt de taskforce opnieuw een kans om onze samenwerking op het gebied van veiligheid verder te versterken en onze liefde voor sport te delen”.
Marokko speelt op het WK 2026 en zit in groep C met Brazilië, Haïti en Schotland. De eerste wedstrijd is op dinsdag 16 juni tegen Brazilië.
Meer lezen over hetzelfde onderwerp:
Conferentie in Moskou over internationale veiligheid
Een internationale conferentie over de veiligheid in de wereld werd tussen 27 en 29 mei in Moskou gehouden. Volgens het nieuwsagentschap Itar-Tass waren er vertegenwoordigers uit meer dan honderd landen. Abdellatif Hammouchi, de baas van de veiligheidsdiensten, was er namens Marokko. Hij heeft voor meer internationale samenwerking gepleit.