Michelin onderscheiding voor Kasbah Tamadot
Richard Branson, de Britse oprichter van Virgin Group, heeft met zijn Kasbah Tamadot een Michelin onderscheiding gekregen. Hij heeft op zijn Facebook pagina verheugd gereageerd op de onderscheiding:
"Toen ik hoorde dat Kasbah Tamadot drie MICHELIN Keys had gekregen, moest ik bijna huilen. Ik wist hoeveel het zou betekenen voor de fantastische gemeenschap die onze Marokkaanse retraite zo bijzonder maakt. Het team heeft in de loop der jaren zoveel meegemaakt en ze hebben zo'n magisch product in het Atlasgebergte gecreëerd. Eén Key zou ongelooflijk zijn geweest, twee onbeschrijfelijk, en drie (de hoogst mogelijke, een van de slechts twee onderscheidingen in heel Marokko) is ongelooflijk."
Richard Branson kwam in Marokko terecht nadat zijn moeder met haar Stichting Eve Branson Foudation in 2005 met vrijwilligerswerk begon ten bate van vrouwen en meisjes in de dorpen ten zuiden van Marrakech. Ze overleed in januari 2021 op 84 jarige leeftijd als gevolg van corona.
Kasbah Tamadot ligt in het gebied ten zuiden van Marrakech waar in september 2023 een aardbeving plaatsvond. De Kasbah was licht beschadigd maar is inmiddels volledig hersteld.
Meer lezen over hetzelfde onderwerp:
Kasbah Tamadot open na aardbeving
Kasbah Tamadot Renaissance is een luxe vakantieoord in de bergen van de Atlas in de buurt van Marrakech. Het gebied werd in 2023 door een aardbeving getroffen. Ook Tamadot werd beschadigd maar inmiddels sinds 24 oktober 2024 open voor bezoekers. Het heeft een nieuw restaurant Asayss en zes riads. Tamadolt is eigendom van de Britse Virgin Group die veel investeert in maatschappelijk ondernemerschap in de regio.