Afrika Cup 2024: vrouwen naar de finale
Update 26 juli. Ondanks een voorsprong van twee doelpunten in de eerste helft verloor het nationale vrouwenteam op zaterdag 26 juli in Rabat de finale van de Women's Africa Cup of Nations met 3-2 van Nigeria. Hoewel ze dicht bij de overwinning waren, liep Marokko daarmee de continentale titel mis net als in 2022 in de finale tegen Zuid-Afrika. Een wreed einde aan een mooi toernooi.
Update 23 juli. Het nationale vrouwenelftal verzekerde zich dinsdag 22 juli van een plek in de finale van de Africa Cup of Nations 2024. In een spannende wedstrijd werd Ghana met 4-2 aan de kant gezet na strafschoppen. Het team moest eerst een achterstand van 1-0 wegwerken waarna de wedstrijd gelijk op ging. In de finale van zaterdag 26 juli wacht het sterke team van Nigeria dat Zuid-Afrika heeft uitgeschakeld.
Afbeelding: Sportredactie krant Le Matin.
Meer lezen over voetbal in Marokko:
Afrika Cup 2024: vrouwen naar de halve finale
De vrouwen van het nationale voetbalteam hebben in een afgeladen stadion in Rabat de halve finale van de Afrika Cup 2024 bereikt. Mali werd met 3-1 verslagen. De volgende tegenstander wordt zaterdag 19 juli bekend gemaakt na de wedstrijd Algerije - Ghana. Hieronder de beelden van een samenvatting van de halve finale. Bron: CAF 2024.
Zaalvoetbal: vrouwen Afrikaans kampioen 2025
Het nationaal zaalvoetbalteam vrouwen heeft op woensdag 30 april de eerste editie van de Women's Futsal Africa Cup of Nations 2025 gewonnen door Tanzania met 3-2 te verslaan. Onderaan de video van de uitreiking van de cup.
Geschiedenis van voetbal in Marokko
Voetbal beleeft de laatste jaren ongekende successen in Marokko. Het nationale elftal voor mannen heeft de halve finale van het WK 2022 bereikt. Het nationale elftal voor vrouwen deed voor het eerst mee aan het WK 2023 in Australië en Nieuw Zeeland. Het nationale elftal voor vrouwen U17 kwalificeerde zich voor het eerst voor het WK 2022 in Indië. Het nationale elftal mannen zaalvoetbal is drie keer achter elkaar kampioen van Afrika. Het elftal staat achtste op de FIFA ranglijst en strijdt in september 2024 voor de wereldbeker in Oezbekistan. En het nationale elftal U20 mannen is geplaatst voor het WK 2025 in Chili. Hoe is voetbal in Marokko begonnen? Tijdschrift Zamane gespecialiseerd in geschiedenis publiceerde in juli 2024 een artikel over de beginjaren van voetbal in Marokko.