Atletiek: record sprinter Yassine Hssine op 200m
De Mediterraanse Spelen 2026 in Italië zijn ten einde. Voor de atleten uit Marokko is dit jaar de beste deelname ooit. Het land eindigt als zevende op een lijst van 25 deelnemende landen met 44 medailles waarvan 16 goud, 9 zilver en 19 brons. Hoogtepunten zijn de marathon 5.000m voor vrouwen en de sprint voor mannen. Sprinter Yassine Hssine (23) breekt een eigen record op de 200m met 19:90 seconden. Het wereldrecord staat nog altijd op naam van de snelste mens op aarde Usain Bold uit Jamaica met 19:58. Beelden van de wedtsrijd onderaan: 
Meer lezen over sport:
FIFA bijeen in Marokko, Spanje wil finale WK 2030
Milagros Tolón, Spaanse minister van Sport, is overtuigd dat haar land in staat is de finale van het WK 2030 kan organiseren. Zij reageerde woensdag in RMC sportmedia op geruchten dat de FIFA de finale als drukmiddel gebruikt door deze aan Marokko te geven in ruil voor Afrikaanse steun aan Gianni Infantino. Hij is in de problemen gekomen na publicatie van zijn plan om de FIFA te commercialisen.
De FIFA is deze week in Marokko bijeen gekomen nadat Gianni Infantino het initiatief nam om de voetbalorganisatie aan groot kapitaal te verkopen. Daar zijn de Europese bonden het niet mee eens. Het bestuur kwam in Marokko bijeen om de bondgenoten gerust te stelen. Die zijn na de bijeenkomst nog niet overtuigd.
Internationale figuren uit de voetbalwereld zoals voormalig Portugese speler Luis Figo heeft in de Franse sportkrant L'Equipe een nieuw bestuur geëist. Voormalig trainer Arsène Wenger wil zijn steun niet uitspreken. Ook in Azië is er kritiek. Voetbalbond van Jordanië klaagt op Sky News (Engels) over chantage door Giovanni Infantino.
In Afrika is er meer steun voor de FIFA-baas. De Afrikaanse bond telt 54 leden en wil dat Afrika na het WK 2010 in Zuid-Afrika een tweede organiseert. Onbevestigde berichten in de Europese media vermelden dat Marokko de organisatie van de WK-finale van 2030 krijgt in ruil voor steun aan Infantino. De FIFA heeft het bericht ontkend.
De onbevestigde brerichten in de Europese media moeten worden gezien in het licht van de laatste bestroming van Ceuta en de daarop volgende anti-Marokko tamtam op Internet. Zo wil extreemlinks in Spanje en in Portugal helemaal geen WK in Marokko. Het Portugese LIVRE heeft een brief gestuurd naar de premier en naar de voorzitter van de Portugese voetbalbond waarin de recente gebeurtenissen in Ceuta, in combinatie met de “aanhoudende schendingen van het internationaal recht door het Marokkaanse regime”, aantonen dat het land niet aan de voorwaarden voldoet voor samenwerking.
