Skip to main content
Weather Data Source: Wettervorhersage Agadir 30 tage

Gepubliceerd: 08 februari 2025

Nieuw loket visa voor Mauritanië

Internationale chauffeurs actief tussen Marokko en West-Afrika via Mauritanië krijgen een nieuw loket om visa voor drie maanden online aan te vragen. Dat staat in een verklaring van de ambassade van Marokko in Mauritanie gepubliceerd op 07 februari in krant Le360.ma. Het nieuwe loket werd door de vakbonden in Marokko gevraagd om de reis van de chauffeurs te versoepelen. Een visa van drie maanden kost ongeveer 50 euro en wordt aan de douane tussen beide landen betaald.

Meer lezen over hetzelfde onderwerp:

Pinnen aan de grens met Mauritanië
Banque Populaire (BP) heeft eind maart 2024 de eerste pinautomaat geopend aan de grenspost Guerguarate op 20 km van de grens met Mauritanië. Voor reizigers en lokale bewoners is dit de enige automaat in de weide omgeving. De bank beschikt op dit moment over het grootste aantal automaten in het land: 1.372.

Chauffeurs verdwenen in de Sahel
Update: de verdwenen chauffeurs in dit bericht zijn op 20 januari teruggevonden. Vier chauffeurs uit Marokko zijn bij de grens tussen Burkina Faso en Niger verdwenen. Dat heeft de Federatie van Transport in Marokko aan Reuters Nieuwsagentschap bekendgemaakt. De chauffeurs komen uit Casablanca en waren onderweg van Dori in Burkina Faso naar Tera in Niger, een gebied waar gewapende groepen actief zijn. Volgens de Federatie hebben de chauffeurs lang gewacht op escortes door het leger van Burkina Faso maar die kwamen niet. Ze besloten om verder te rijden. Diplomaten in Burkina Faso zijn bezig om samen met de lokale autoriteiten de chauffeurs terug te vinden. Vrachtverkeer tussen Marokko en de Sahellanden neemt toe. Maar het gebied is nog niet veilig. In Burkina Faso is een gewapend opstand gaande van wat de autoriteiten “islamitische terreurgroepen” noemt. De opstand is de ergste in de Sahel sinds jaren. Eerder deze maand zijn er vrachtwagens aan de grens tussen Mauritanië en Mali beschoten, zie bericht onderaan.

Vrachtwagens aangevallen in Mali
De internationale branche van transport in West-Afrika heeft gewapende aanvallen op 06 januari gemeld op vrachtwagens uit Marokko aan de grens tussen Mauritanië en Mali. Naar schatting zijn er dertig vrachtwagens het doelwit geweest. Er is materiële schade gemeld maar geen slachtoffers. De laatste aanval op vrachtwagens dateert uit 11 september 2021 toen twee chauffeurs werden doodgeschoten en een derde gewond raakte (externe link naar video op YouTube). Ze waren op weg naar Bamako, de hoofdstad van Mali. Een van de chauffeurs komt uit Lemzar, een dorp 15 km ten zuiden van Agadir.

Marokko kan niet worden geïsoleerd
Op 22 april 2024 hebben leiders van Algerije, Tunesië en de regering van West-Libië (Tripoli) een politieke bijeenkomst in het presidentiële paleis in Tunis bijgewoond. Op de agenda stond de toekomst van de “Arabische Maghreb”. Marokko werd niet uitgenodigd. Niemand zou van deze bijeenkomst hebben gehoord als er geen bericht op Facebook en een paar foto’s genomen op de luchthaven en in het paleis waren gepubliceerd. De bijeenkomst was achter gesloten deuren. Er waren geen journalisten uitgenodigd. Dat is geen verrassing. Tunesië is sinds de staatsgreep van 21 juli 2021 een provincie geworden van buurland Algerije.