Nieuw: douane Amerika vraagt om social media geschiedenis
Reizigers uit meer dan 40 landen waaronder Marokko moeten hun social media geschiedenis van de afgelopen vijf jaar met de douane delen als ze een visa voor Amerika aanvragen. Dat staat in een nieuw wetsvoorstel ingediend deze week. Onderdanen van landen die tot nu toe geen visa nodig hebben moeten ook hun geschiedenis op Internet laten zien als ze zich via het Electronic System for Travel Authorization (ESTA) melden voor een toeristen visa.
Volgens zender NBC en krant Washington Post moeten reizigers indien mogelijk ook aanvullende informatie verstrekken zoals telefoonnummers van afgelopen vijf jaar, e-mailadressen van afgelopen tien jaar, IP-adressen, metadata van foto's en biometrische gegevens zoals gezichts-, vingerafdruk-, ogen- en DNA- gegevens. Bezoekers aan het land zouden ook informatie over hun familieleden moeten delen zoals namen, telefoonnummers, geboortedata, geboorteplaatsen en woonplaatsen; aldus genoemde media.
Het wetsvoorstel staat nog 60 dagen open voor publiek debat. Een ambtenaar zei dat het wetsvoorstel geen definitieve wet is maar slechts de eerste stap om een discussie op gang te brengen over het nieuwe beleid om de nationale veiligheid te waarborgen.
Het Department of Homeland Security (DHS) heeft op 10 december gemeld dat meer dan 2.5 miljoen vreemdelingen zonder verblijfsvergunning sinds januari 2025 het land zijn uitgezet. 605.000 zijn gedeporteerd. 1.9 miljoen hebben vrijwillig het land verlaten. DHS heeft een oproep gepubliceerd aan vreemdelingen zonder verblijfsvergunning om het land vrijwillig te verlaten voordat de politie in actie komt. Het departement stelt via de eigen website een bedrag van 1.000 dollar aan iedereen die geen geld heeft om een vlucht naar eigen land te betalen. Opgepakte vreemdelingen worden uitgezet en komen de VS niet meer binnen, aldus een bericht op de website van DHS.
Meer over hetzelfde onderwerp:
Amerika begint per januari 2025 met uitzetten van illegalen
De Amerikaanse grenspolitie is deze week begonnen met het uitzetten van vreemdelingen zonder geldige verblijfsvergunning. Volgens een document van de immigratiedienst uit november 2024 moeten bijna anderhalf miljoen mensen het land uit. Veruit de meeste komen uit Zuid-Amerika. Sommige landen hebben aangekondigd de illegalen niet terug te willen nemen. De vorderingen van de grenspolitie worden op de website van Immigration and Customs Enforcment (ICE) bijgehouden. 495 mensen uit Marokko zijn niet terug naar eigen land nadat hun visa is verlopen. Ze staan op de lijst om gedeporteerd te worden. Bij het overschrijven met minder dan een jaar kunnen ze het land drie jaar lang niet in. Bij een overschrijden langer dan een jaar is de straf 10 jaar. In beide gevallen is het vaak moeilijk om een nieuwe vanuit Marokko visa aan te vragen.
Politie uit 196 landen bijeen in Marokko voor 93 jarig bestaan Interpol
Marokko trekt steeds meer internationale criminele netwerken aan. Rond 70 gezochte personen uit 25 verschillende landen zijn de afgelopen twee jaar gearresteerd, het land uitgezet, berecht of in hechtenis genomen. Dat is deze week bekend gemaakt op de persconferentie van Interpol in Marrakech waar de internationale organisatie van de politie bijeen kwam om haar 93 jarig bestaan te vieren. 1.500 vertegenwoordigers van de politie uit 196 komen tussen 24 en 27 november in de rode stad bijeen om de veiligheid in de wereld te bespreken. Een opvallend internationale operatie waar de politie uit verschillenden landen recent aan mee heeft gewerkt is Neptune. Dat heeft tot de arrestatie van 135 verdachten en 325 voortvluchtige criminelen geleid.