Skip to main content
Weather Data Source: Wettervorhersage Agadir 30 tage

Gepubliceerd: 30 september 2025

Rapport Standard & Poor over investeren in Marokko

Het Amerikaanse ratingbureau Standard & Poor's (S&P) heeft de rating van de Marokkaanse staatsobligaties verhoogd van BB+/B naar BBB-/A-3. De toegekende rating bevestigt volgens experts de veerkracht van de economie in het licht van de opeenvolgende schokken die de wereldeconomie hebben getroffen. Onderstaande bespreking is van Soufiane Chahid en verscheen eerder in krant L'Opinion.  

Ondanks de recente schommelingen de internationale handel veroorzaakt door het nieuwe Amerikaanse tariefbeleid heeft Marokko volgens het rapport een solide koers aangehouden. S&P benadrukt dat de reële groei van het bruto binnenlands product (bbp) naar verwachting gemiddeld 4% zal bedragen over de periode 2025-2028. Het bureau waarschuwt echter wel voor de sterke afhankelijkheid van Marokko van de landbouw, een sector die direct bloot staat aan schommelingen van het klimaat en aanhoudende droogte.

Volgens het bureau zijn de prestaties van Marokko het resultaat van een combinatie van effectief overheidsbeleid en aanhoudende structurele hervormingen. Deze dynamiek draagt ​​bij aan de geleidelijke formalisering van de economie en de toenemende diversificatie van de groei in diverse sectoren. Verbeterde belastinginkomsten en geoptimaliseerd begrotingsbeheer zullen naar verwachting het overheidstekort terugdringen tot 3% van het bruto binnenlands product (bbp) in 2026 terwijl de schulden van de staat geleidelijk zullen beginnen te dalen.

Op internationaal niveau wordt verwacht dat het tekort op de lopende betalingen tussen 2025 en 2028 beperkt zullen blijven tot een gemiddelde van ongeveer 2,1% van het bbp. Deze stabiliteit weerspiegelt de kracht van de export, de prestaties van geldovermakingen van in het buitenland wonende migranten en de groeiende aantrekkingskracht van het land op buitenlandse investeerders.

De beslissing van S&P zorgt ervoor dat Marokko meer internationale geloofwaardigheid onder investeerders geniet. De terugkeer naar de investment BBB-/A-3 status betekent dat de staatsschuld van het koninkrijk op dit moment als een beperkt risico wordt beschouwd. Dat maakt de toegang tot externe financiering tegen gunstigere voorwaarden makkelijk.

Ten slotte weerspiegelt deze opwaardering het vertrouwen van internationale ratingbureaus in het vermogen van Marokko om een ​​evenwichtige economische koers te handhaven, ondanks de uitdagingen die het klimaat en de wereldwijde geopolitieke risico´s met zich meebrengen.