Bezoek Chinees president aan Marokko
De Chinese president is in Marokko voor een kort bezoek. Hij kwam uit Argentinië en blijft een paar dagen in Afrika. De Chinezen investeren veel in het continent. Het officiële persbureau China XinHua schreef over het bezoek: “De Chinese President Xi Jinping zei afgelopen donderdag dat China bereid is samen te werken met Marokko om wederzijdse strategische belangen te versterken.”
De Chinese president werd door prins Hassan ontvangen. Hij droeg een rode stropdas. Toeval? Waarschijnlijk niet. Rood staat in de Chinese cultuur voor energie, geluk, vreugde en vuur. Een oud Chinees legende wil dat in een ver verleden een monster het land teisterde. Het verslond mensen en dieren maar viel nooit aan als de kleur rood in de buurt was. Sindsdien hangen mensen tijdens het Chinees Nieuwjaar rode doeken aan de deuren en de ramen. Familieleden geven elkaar een rood envelop met geld erin als cadeau. Een bijzondere culturele noot bevestigd door Hanan Thamek. Ze komt uit Marokko, woont in China en is op dit moment de beste buitenlandse studente in dat land. Ze heeft meerdere boeken in het Chinees op haar naam.
Afbeelding: de president van China in Marokko op donderdag 21 november 2024. Bron: China XinHua News.
Meer lezen over dit onderwerp:
Toenadering Marokko en ASEAN
De organisatie voor samenwerkende landen in Zuidoost Azië (ASEAN) heeft op 12 juli 2023 Marokko toegelaten als partner in dialoog. Dat werd op de 56ste meeting in Indonesië bekendgemaakt door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten. Dit is de eerste keer dat de Aziatische organisatie een land uit Afrika toelaat. Marokko streeft naar meer samenwerking met landen buiten de eigen instabiele regio.